1 Kasım 2013 Cuma 23:58 tarihinde yazıldıktan sonra , , , , olarak fişlendi.
merhaba sayın okuyucutörler. yine gelmiş geçmiş en bilimsel bilog'da gözlem tekniğine dayanan ve profesyonel bilim adamlarını ağlatacak türden bilimsel bir yazı ile karşınızdayım. akademik blog hayatıma ara verdikten sonra malumunuz boş durmadık, okulu bitirdik, işlendik, askerlendik, arabalandık derken bi de gittik üstüne üstlük kaza yaptık. kaza yaparken de boş durmadık tabikisi de.. gözlem yaptık. deney yaptık. olgusal olduk. mantıksal takıldık. objektif davrandık. ve hatta eleştirel, genelleyici ve seçici tavrımızdan ödün vermedik.. vermeyeceğiz de hamdolsun.

neyse yine bokunu çıkarmaya başladım gibi.. araştırma konumuza döneyim. hamdi vizyonuyok tarikatı trafik kazası yapmadan önce yapmanız gerekenleri dua ve selam ile sunmaktan gurur duyarlar.

hazırlık yapmayın - yapacak olduktan sonra nasıl olsa yapacaksınız yani kurtuluşunuz yok. onun için hazırlık yapma denemelerini, her kazaya hazırlıklı olma eğilimini filan bi bırakın artık yaa... yaşınız kaç olmuş hala hazırlık mazırlık...

spontan yaşama alışın - ilk maddenin ikinci cümlesinde belirttiklerimin aynısı geçerli. ingilizce bildiğimi belli etmek için yazdım bunu da :):)

zevk almaya bakın - tecavüz kaçınılmazsa naapıyoduk? hatırlayabildiyseniz okeyto.

şoka girin - hayatınızda farklı bişeyler yapma zamanı gelmedi mi artık sizce de? alın size fırsat..

hava yastığından çıkan havayı soluyun - zaten istesenizde istemeseniz de soluyacaksınız. ciğerleriniz bu havayla dolacak. direnmenin anlamı yok.

şaşırın - büyük bir kaza atlattınız ve gözünüzü açabildiğinize göre hayattasınız. bence şaşırmak en doğal hakkınız.

kontrol önemli - kontrol dediysek hemen arabaya odaklanmayın. başınıza gözünüze ve bilimum organlarınıza bakın. sağlamsa bir kazayı daha sapasağlam atlattık çok şükürler.

kucaklaşın - yanınızda biri varsa ve o da hala sapasağlamsa arabadan inin ve birbirinize kucak dolusu sarılın. arabanın aq

tekrar şaşırmaca - sarılma faslından sonra bir de baktınız ki karşıda ışıkları yanıp sönen bir polis arabası. tıpkı filmlerdeki  gibi ama olabiliyo lan valla. ne ara geldiler falan oldum yanee..

üzülmeyin - arabayı değiştirme vaktiniz gelmişti ne de olsa. bi arabayı 20 sene kullanmayı düşünmüyordunuz heralde? dedem olsa eyvallah.

yine bir kaza, yine ben. bu seferde ölmedik, bu seferde ucuz atlattık hamdolsun. Allah kimselerin başına vermesin sayın okurmatikler. görüşmek üzere. ister esenle kalın, ister benle.. papuy

ps: başlığı kaza yapmadan önce yapmanız gerekenler yaptığım halde kaza yaparken yapmanız gerekenleri anlatmışım. oluyor arada böyle
hiç bikbik olmamak :(
0 bikbik kere edilmiş