28 Kasım 2008 Cuma 20:01 tarihinde yazıldıktan sonra , , , , , , , olarak fişlendi.
bulmacalara karşı anbilivılıbılı bi zaafım var. gördüğüm yerde doldurmak isterim. geçenlerde farkettim de yılların tecrübesiylen artık kendimde bulmaca hazırlayabilir duruma gelmişim.. hatta kendi kendime bi bulmaca hazırlayıp çözüvermişim ayaküstü.. noluyor lan demeye kalmadan tam sayfa çözümü gözümün önünde beliriverdi?!

belki benim gibi bulmaca meraklısı olanlar vardır diye hazırlayıp çözdüğüm bi bulmacayı paylaşmak istedim. bulmacamı biraz daha çekici yapmak için bir de hediye koydum. çözeni ayın okuru köşemden aleme ifşa edeceğim. neyse lafı fazlaca uzatmadan bulmacamı paylaşayım. emeğe saygı!

iki durum arasındaki iki farkı bulmanız gerekiyor.. oldukça basit. sadece iki fark..

durum-1 :
genç bi kızımız var ve internet alemindeki bilogundan düzenli olarak yazıyor. bir bağyan olarak yaşadıklarını anlatıyor.. belki de yaşamak istediklerini.. içinden geçen herşeyi ifade edebiliyor. seviştiği erkeklerden tutun da yakın arkadaşının erkek arkadaşına karşı hissetiklerine kadar.. fantaziler havada uçuşuyor.. o kadar şeffaf, o kadar masumane duygular ki bunlar.. kimse yadırgamıyor. okuyanların hoşuna gidiyor.

durum-2 : genç bi deliğkanlımız var ve internet alemindeki bilogundan düzenli olarak yazıyor. bir erkek olarak yaşadıklarını anlatıyor.. belki de yaşamak istediklerini.. içinden geçen herşeyi ifade edebiliyor. seviştiği bağyanlardan tutun da sevgilisinin en yakın arkadaşına sulandığına kadar.. fantaziler havada uçuşuyor.. o kadar hayvani, o kadar sapık duygular ki bunlar.. kimsenin hoşuna gitmiyor.

iki durum arasındaki fark aslında sorunun içinde verilmiş gibi değil mi? birinci durum herkesin hoşuna giderken ikinci durum kimsenin hoşuna gitmiyor.. ama bu malesef iki farktan biri değil..
24 bikbik
 1. Yusuf OzanKasım 30, 2008

  bunu yapan iki kişi, biri erkek biri dişi.

  YanıtlaSil
 2. hamdi vizyonuyokKasım 30, 2008

  yaklaştın ama hala soğuk bayım. yağlı kayışı bilin mi?

  YanıtlaSil
 3. gelinim sen anla dırı dırı dırı

  YanıtlaSil
 4. cesetizleriKasım 30, 2008

  ben bulamadım öyle erkek bloğu.halbuki hoşuma giderdi okumak.

  YanıtlaSil
 5. Aslında senin verdiğin durumların arasında pek bir fark bulamadım ben. Er ve de dişi kişiyi "insan" olarak ele aldığımızda, anlattıkları fanteziler aynı olmasına rağmen kullandıkları kelimelerin farklı seçimlerinden dolayı farklı şekilde yadırgamak, kendisi de insanlardan oluşan okuyucu topluluğunun kafasındaki ataerkil düşüncenin bir sonucudur. Çünkü bu düşünce, dişi kişileri ilişkide sürekli edilgen, duygusal olarak yıpranmaya müsait kişiler olarak görüp, cinsel aktifliği toplumun çizdiği sınırlar içerisinde yaşadığı sürece ona karşı bir sahiplenme dürtüsü oluşturacaktır. Aynı düşünce er kişiyi ise etken, duygusal olarak yıpratmaya müsait gösterdiğinden cinsel aktifliğini ne şekilde yaşarsa yaşasın bu kişiye karşı savunma mekanizması oluşturacak ve dışlanmasını sağlayacaktır. Aradaki tek fark bence okuyucu denilen insanoğlunun iki yüzlülüğüdür. Eğer bu er ve dişi kişiler sitelerinde sevgililerini başkalarıyla aldatmalarını yazmış olsaydılar, bu sefer er kişinin nispeten iyi, dişi kişinin de kötü tepkiler alacağını unutmayalım azizim. Ne yorum yazdım yahu.

  YanıtlaSil
 6. мєя¢ιмєкKasım 30, 2008

  Nedense bayanların yazdıkları daha çok güvenilesi br yazıymış gibi geliyor sanırım.Deliğkanlımızın yazıları ise kişiler tarafından yadırganmakta ; gerçekliliğinden şüüüphe duyulmaktadır.Sankim erkek yazarken kafasunda uydurmamktadır tüm bu olanları..

  YanıtlaSil
 7. hamdi vizyonuyokKasım 30, 2008

  öncelikle değerli yorumlarınız için teşkür ederim.berrak hağnım bilemedin malesef. yeni bulmaca yeni şans, hadi hayırlısıcesetizleri, bence mümkünse olmasın zaten. hemcinsimin hayvanlıklarını okumak istemem, içinde kalsın..antepian, cevaba en yakın kişi olduğunu söyleyebilmem kuvvetle muhtemelle.mercimek, sende bilemedin gibi. cevap anahtarındaki farklara pek benzetemedim seninkini

  YanıtlaSil
 8. erkek daha yatağa yönelik anlatılırken bağyan ise saf duygular beslemektedir ?

  YanıtlaSil
 9. Kadınların anlattıkları daha çekici geliyor çünkü. Tıpkı lezbiyen filmlerin daha çekici olduğu gibi. Kadınlar her yerde kayırılıyor ve el üstünde tutuluyor. Hep öncelikliler, hep daha bir ilgi gösteresiler.Kadın - erkek eşitliği yok doğru. Ama erkekler eziliyor...

  YanıtlaSil
 10. Last StationKasım 30, 2008

  konunun nerden ciktigini tahmin ediyorum sanirim ve sonsuz hak veriyorum 2 tespite de.

  YanıtlaSil
 11. kadınlar erotizm ister,erkekler porno

  YanıtlaSil
 12. bunun tek bi açıklaması olabilir. o da şudur, demek ki kadınlar erkeklerden daha güzel ve ilgi çekici yazıyor. (doğruysa üç kere neredeysen çık deyin uğrarım. (: )

  YanıtlaSil
 13. emre "uic" yılmazAralık 01, 2008

  iki durum arasindaki fark soruda verilmemis gibi konusmussun son paragrafta. kafa yormuyorum o zaman. kucukken, babam "agacta kac kus kaldi kereta?" diye sordugundan beri bu tip sorulardan uzak duruyorum.selamlarim. saygilarim.

  YanıtlaSil
 14. yns sen uzak dur yavru :D

  YanıtlaSil
 15. "seviştiği erkeklerden tutun da yakın arkadaşının erkek arkadaşına karşı hissetiklerine kadar" "seviştiği bağyanlardan tutun da sevgilisinin en yakın arkadaşına sulandığına kadar.."işte farklar burda. kız yakın arkadaşının erkek arkadaşına hissettiklerinden bahsediyo. irkek ise hem SEVGİLİSİNİN en yakın arkadaşına + SEVGİLİSİNİN en yakın arkadaşına SULANDIĞINDAN bahsediyor. umarım anlatabilmişimdir.(eğer doğru cevap değilse, saçmasapan bişiler söylemişsem ben, lütfen benimle dalga geçmeyin :p)

  YanıtlaSil
 16. hamdi vizyonuyokAralık 01, 2008

  aslında o genç kızımızın yazdığı şeylerde yenilir yutulur türden şeyler değil. ben kız kısmına daha bi sempatik yaklaşıyom. ama hepinizin cevaplarını içimdeki 10 kişilik cüri ile değerlendirip, söz verdiğimiz gibi ayın okuru köşemizden ifşa edeceğiz. teşkürler.adsız arkadaş, adını yazmazsan kazansan bile adını yazmadan ifşa ederim seni. elma diyeyimde çık bari?

  YanıtlaSil
 17. Ben vazgeçtim yorumumdan.Excuse me Hamdi:(Böyleleri ilgilendirmesin beni..Girmezsin olur biter.İşim mi yok..Ben şuyum diye bağırsınlar..Meraklıları çıkar nasıl olsa.Yanlışlıkla giren 1 sefer yapar benim gibi yoksa :S

  YanıtlaSil
 18. hamdi vizyonuyokAralık 02, 2008

  ayın okuyucusumusu seçtim. geçti borun pazarı yanee. katılan herkese teşkür ederim.

  YanıtlaSil
 19. Aşkın YolluAralık 02, 2008

  Arada aslında bi fark yok. Tek fark gözlem farkı:) bu soruyu bir erkek yazdığı için bağyanın yazdıkları tabi ki masumane, tabiki hoş gelecek. Bu soruyu lezbiyen olmayan bi bağyan yazsaydı, erkeğin blogunu sevecek, büyük bir şehvetle blogu okuyacaktı:)

  YanıtlaSil
 20. hamdi vizyonuyokAralık 03, 2008

  sayın aşkın yollu, arada bi fark olmadığını söylüyon amma farkı bulanlar oldu bak. bende bulduydum ve benimkine en yakın farkı da seçtim hatta. yapmayın böyle litfen rica ederim.

  YanıtlaSil
 21. Aşkın YolluAralık 03, 2008

  kime göre neye göre:pbirinin erkek diğerinin dişi olmasından tutta, birinin sevilmesi diğerinin sövülmesi de bi fark. hatta birinin altta yazılıp diğerinin üstte yazılmasıda bi fark ;)ama bana göre bunlar fark değil:p

  YanıtlaSil
 22. hamdi vizyonuyokAralık 03, 2008

  o dediklerin normal şeyler zaten sayın aşkın yollu. sadece ben sempatik yaklaşmıyom bağyanlara.. bizim gaaveden tutta, internetten tanıdığım abilerime kadar herkes öyle mesela. ben böyle şeylere kafamı yormuyom. en mantıklı cevap en üstteki cevap bak. bi kere de yorumları okuyun litfen.

  YanıtlaSil
 23. inanmıyorum ya adımı yazmadım, bi vizyonum yok diye mi ben seçilmedim şimdi? teessüfler.

  YanıtlaSil
 24. hamdi vizyonuyokAralık 04, 2008

  adsız arkadaş sana diyecek bişi bulamıyom ben. elma bile dedim, çıkmadın ortaya. neyse sıkma canını. yeni bulmaca, yeni şans.

  YanıtlaSil